Skip to content
Kjo është gjendja e mjedisit në Banjë të Malishevës

Asambleisti nga rradhët e LDK-së në komunën e Malishevës, Valon Krasniqi, ka dërguar fotografi në adresë të KALLXO.com ku shihet gjendja e mjerueshme e disa lagjeve në fshatin Banjë të kësaj komune.

Sipas Krasniqit, ai ka vizituar disa pjesë të lagjeve në Banjë, si lagjia ‘Telaku’, ‘Samadraxha’ dhe ‘Buzhala’.

Sipas tij, disa banorët në këto lagje nuk merren me bujqësi për shkak të gjendjes momentale e ka të tjerë që mendojnë seriozisht largimin nga këto pjesë, për shkak të gjendjes.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *